BS MOTORING

مدل جدید پولسار واقعا عالی به نظر می رسد - در بعضی از قسمت ها دارای قطعات و اجزای زیادی است اما به طور کلی جذاب و شیک به نظر می رسد. طرح این مدل خشن و جسور و امروزی به نظر می رسد و نشانه های یک جنگجوی خیابانی با اجزا و عناصر متداول طرح خانواده پولسار با هم در آمیخته اند. این موتور تا حدی عظیم الجثه است و این به جذابیت آن می افزاید. نشانه های از هوندا CB1000 و رگه هایی از پولسار 135LS در قسمت عقب دیده می شود اما روی هم رفته 200 NS جذاب به نظر می رسد و مهم تر از همه چشم نواز است و توجه بیننده را به خود جلب می کند. این موتورسیکلت قطعا توجه بیننده را به خیابان ها جلب می کند.

undefined مدل اسپورت Pulsar 200 NS دارای شاسی دو شاخه است که به عنوان ستوان اصلی موتورسیکلت عمل می کند. زین تقسیم بندی شده این موتورسیکلت راحت است و محل نشستن برای موتورسیکلت و سرنشینان مختلف مناسب است. زمانی که سوار موتورسیکلت می شود آنقدر احساس راحتی می کنید که دوست ندارید پیاده شوید و این امر حس اعتماد به نفس را در شما القا می کند.

موقعیت نشستن عمودی بوده و موتورسوار به راحتی به آن عادن می کند و باک تمام سایز آن دارای یک فرورفتگی طراحی شده برای قفل کردن زانو در هنگام دور زدن در پیچ ها است. درحالیکه Duke 200 دارای دوشاخه وارونه WP باکیفیت در قسمت جلو است، اما 200 NS مجهز به دوشاخه حجیم نوع متداول به همراه کمک فنر نیتروکس پر شده از گاز ساخت Endurance در قسمت عقب است. از آنجا که بر روی یک پیست آزمایش کاملا مسطح موتورسواری کردیم، نمی توانیم در مورد کیفیت سواری این موتورسیکلت با صراحت اظهار نظر کنیم.

زمانی که با این موتورسیکلت بر روی پیست تخته گاز می رفتم فورا به یاد طبیعت سرکش KTM Duke 200 با دور موتور بالای آن افتادم. قدرت موتور در 6000 دور در دقیقه و بالاتر تا 8000 دور در دقیقه به مقدار قابل توجهی شروع به افزایش می کند و موتور با حداکثر توان کار می کند و تا 10800 غرش کنان مسیر را طی می کند. گیربکس شش سرعته کاملا نرم و ساده و استفاده از آن راحت است و هیچ اشکالی در آن دیده نمی شود. با سرعت نزدیک به 140 کیلومتر در ساعت در پیست اصلی باجا قبل از گرفتن ترمز در اولین پیچ حرکت می کردیم و باید بگویم که این موتورسیکلت بسیار خوب است.

موتور دارای حجم 199 سی سی با سیستم خنک کننده مایع با توان 23.4 اسب بخار در 9500 دور در دقیقه و گشتاور 1.86 کیلوگرم بر متر در 8000 دور در دقیقه است و با وجود اینکه ته موتور شبیه به موتور KTM است اما سرسیلندر آن کاملا متفاوت است. موتور مجهز به سیستم جدید جرقه سه شمعی باجا است که گفته می شود تا 50% احتراق موتور را بهبود می بخشد و تکنولوژی ExhausTec که قبلا در خط تولید پولسار مشاهده شده است. موتر به طور چشمگیری اصلاح شده است و قابلیت کنترل آن بسیار عالی است. حتی در سرعت های بسیار پایین مثل 35 کیلومتر در ساعت می توان در دنده ششم به راحتی موتورسواری کرد. همچنین میزان لرزش و ارتعاش نیز بسیار اندک است. سیستم جعبه دنده همراه با عملکرد مطلوب موتور در دورهای مختلف و قابلیت هدایت منحصر بفرد باعث می شود که موتورسواری با پولسار جدید لذتبخش باشد.

قدرت ترمز این موتورسیکلت که مجهز به ترمزهای Bybre (زیرشاخه ترمزهای Brembo) است، نسبتا عالی است. در واقع قدرت ترمزها به راحتی بر چرخها غلبه می کند و در هنگام ترمز اضطراری منجر به حرکت مارپیچ و لغزش می شود. البته این برداشت اولیه ما است و زمانی که آزمایش جاده را به طور کامل انجام دهیم می توانیم اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه دهیم. لاستیک ها که از نوع لاستیک یوروگریپ تیوبلس 100/80 در جلو و نوع یوروگریپ 130/70 R17 در عقب می باشد، به نظر می رسد چسبندگی لازم را در هنگام حرکت در پیچها فراهم می آورند اما باید منتظر باشیم و عملکرد آنها را در شرایط واقعی موتورسواری مشاهده کنیم.

به طور خلاصه، قابلیت هدایت موتورسیکلت را می توان عالی توصیف کرد. باجا قابلیت هدایت موتورسیکلت را واقعا به اوج خود رسانده است و این مساله در هنگام موتورسواری در پیچ ها در پیست آزمایشی باجا کاملا مشهود است. با وجود اینکه فاصله بین چرخها نسبت به مدل کنونی Pulsar زیادتر است، اما این مدل کاملا چابک است و کنترل آنها در پیچ ها بسیار راحت است. موتورسواری با این مدل یک تجربه کاملا لذتبخش است به حدی که بسیاری از خبرنگاران حتی باوجود اینکه نوبت موتورسواری آنها پایان یافته بود، حاضر به خروج از پیست نبودند.

بهترین خبر در مورد این موتورسیکلت این است که با توجه به قیمت آن که پایین تر از 1 لاخ روپیه است، یک مدل کاملا امیدوار کننده است و می توان آن را به عنوان بهترین موتورسیکلت در حال فروش در دسته زیر 1 لاخ در نظر گرفت. می توان انتظار داشت که این موتورسیکلت تا ماه آوریل نمایشگاه ها را تحت سیطره خود در آورد اما با این حال نمی تواند پرچم پولسار را برای بلند مدت بالا نگه دارد. روزهای بهتری برای موتورسیکلت اسپورت باجا در پیش رو قرار دارد. در واقع، خبرهای خوبی در فروشگاه ها برای موتورسواران هندی در راه است.