TOPGEAR

در نهایت پس از 10 سال شاهد یک مدل کاملا جدید باجا پولسار هستیم و به لطوف ظاهر عالی خود از همان روز پرده برداری همه را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. در یکی از روزها در پیست آزمایش شرکت باجا در شهر پونا اقدام به تست این موتورسیکلت کردیم تا ببینیم این موتورسیکلت مانند ظاهرش عملکرد خوبی نیز دارد یا نه. پاسخ کوتاه: بله

undefined بدون تردید این یک موتورسیکلت خوش قیافه و شیک است. این موتورسیکلت مخصوصا با رنگ آمیزی زرد خود شبیه به بامبل بی (از فیلم های تبدیل شوندگان .... نه حشره) می باشد و ظاهر شبیه به شورولت کامرو را با مدل جدید Pulsar 200 NS (Naked Street) معامله کرده است. حالت دوگانه رنگ ها این نظر را تایید می کند. حالا که صحبت از فیلم تبدیل شوندگان به میان آمد، شکل چراغهای جلو شبیه بامبل بی (البته نه در فیلم در حشره) در حالت نبرد است.

حالت خمیده، باک سوخت پهن و چراغ عقب که در ارتفاع بالایی قرار گرفته به ظاهر اسپورت مانند این موتورسیکلت می افزایند. این موتورسیکلت دارای تعداد اندکی از اجزا وقطعات اصلی سبک پولسار و مجموعه ای کامل از اجزا و قطعات جدید است که با هم به خوبی هماهنگ شده اند. آنچه باعث ناامیدی می شود این واقعیت تاسف بار است که این موتورسیکلت ظاهری ساری شکل دارد و شماره پلاک دقیقا بالای چراغ اصلی زیبا نصب شده است. 

حجم موتور 199 سی سی است و برخی از اجزای مکانیکی آن با مدل KTM Duke 200 مشترک است. این موتور قدرت حدود 23 اسب بخار و گشتاور 18 نیوتن متر را تولید می کند و به یک گیربکس دستی 6 سرعته متصل شده است. هنگام موتورسواری احساس می کنیم که موتور کاملا اصلاح شده است و انتقال قدرت خطی در تمامی دورها صورت می گیرد. عملکرد موتور در طیف سرعت پایین و میانی یعنی در سرعت 35-40 کیلومتر در ساعت در دنده ششم خوب است و موتور به راحتی کار می کند. با وجود اینکه فشار زیادی به موتور اعمال نکردیم، اما توانستیم در مسیر مستقیم پیست به سرعتت 134 کیلومتر در ساعت برسیم. متوقف کردن تمامی این قدرت از طریق ترمزهای دیسکی جلو و عقب ساخت بایبر (شاخه هندی ترمزهای برمبو که تولید کننده ترمز برای موتورهای پایین تر از 600 سی سی است) انجام می شود.

موتورسواری با 200 NS کاری ساده است اما از آنجا که این موتورسیکلت ظاهری اسپورتی دارد، برخلاف انتظارات موتورسوار، موتورسواری با آن راحت تر از آنچه که به نظر می رسد، است. موقعیت نشستن بر روی موتورسیکلت به طور کلی قائم است که برای حرکت در ترافیک شهری مناسب می باشد. ارتفا بالاتر زین به همراه فاصله کوتاهتر بین دو چرخ باعث چابکی و سرعت موتور می شود.

در مقایسه با پولسار نه تنها در هنگام پیچیدن به خوبی هدایت می شود و در پیچها منحرف نمی شود بلکه از این نظر با مدل های هوندا و یاماها برابری می کند. تنها چیزی که به نظر ما می توانست در این موتور بهتر باشد، لاستیک ها می باشد. باید یادآوری کنیم که لاستیک ها برای رفت و آمد روزانه مناسب هستند اما برای موتورسواری برای هیجان و تفریح باید ارتقا یابند.

مدل Bajaj Pulsar 200 NS یک موتورسیکلت فوق العاده است. این مدل نسبت به مدل قبلی بعد مسافت بیشتری را می پیماید و از لحاظ عملکرد با موتورسیکلت های موجود در دسته 200 سی سی که امروزه در هند به فروش می روند، برابری می کند.